Hakkımızda

%100 Öz Sermayesi ile üretim kalitesini Avrupa standartlarının üzerinde sürdüren, hayvan refahını ön planda tutarak ilke ve hedeflerinden uzaklaşmayan Ercanlar Yumurta A.Ş. Avrupa’dan ithal ettiği kafes sistemlerinde ISO9001 ve ISO22000 standartlarını korurken, HACCP gıda güvenliğini ön planda tutarak üretimini sürdürmektedir. Kalite odaklı yaklaşımıyla, günlük olarak 1.250.000 yumurta üretim kapasitesi bulunan firmamız, 300.000 adet civciv yetiştirme kapasitesiyle yatırımlarını hız kesmeden sürdürmektedir.

Sürekli modernize edilen tesislerinde, “ GEZEN TAVUK YUMURTASI ”, “ OMEGA3 “ miktarı arttırılmış özellikli yumurtalar vb yeni ürün çeşitleri ile A101 ve ŞOK gibi ulusal zincir marketlerin tercih ettikleri üreticilerin başında gelmektedir.

Aylık yaklaşık 3500 ton yem ihtiyacını, kanatlı besleme uzmanlarının nezaretinde, kendi yem üretim tesislerinde , doğal hammadde kaynakları ile karşılamaktadır.

Ercanlar Yumurta A.Ş. 2019 yılında, 100 ton / gün kapasiteli, gübre işleme tesisini faaliyete geçirerek katkısız, fermantasyonu tamamlanmış tavuk gübresi üretimi ile de çiftçilerimize sağlıklı gübre temin etmektedir.

Yeni Pazar arayışlarını hız kesmeden sürdüren Ercanlar Yumurta A.Ş. ailesi, Irak, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri vb ülkelere ihracat yapmak için çalışmalarını sürdürmektedir.